21.12.2023

ASO Başkanı Ardıç ASO 1.OSB’de Üretim Yapan İşletmeleri Ziyaret Etti

Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, Başkent sanayisine güç veren, yüksek ihracat rakamlarıyla ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlayan ASO 1. OSB’deki bazı firmaları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Başkan Ardıç’ın ilk durağı, sektöründe Avrupa’nın ilk 3 firması arasında yer alan Akdaş Döküm oldu. Firma sahibi Niyazi Akdaş ve Necdet Akdaş’tan faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

Ardından dünyanın önde gelen iş makinesi üreticilerinden Hidromek’e geçen Başkan Ardıç, firma sahibi Mustafa Bozkurt ile bir araya geldi. Ardıç, dünyaca ünlü markalara plastik parça tasarımı ve üretimi yapan Serdar Plastik’i de ziyaret ederek, firmanın sahibi Serdar Tütek ile birlikte son teknoloji tesislerde incelemelerde bulundu.

30’dan fazla ülkeye bozdolabı ihraç eden Diktaş Soğutma’yı da ziyaret eden Başkan Ardıç, Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Baştaş ve Başkan Yardımcısı Osman Baştaş’tan çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Firma ziyaretlerine Mikropor ile devam eden Ardıç, Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı ve CEO Enver Yazıcı ile bir araya geldi. Başkan Ardıç’ın bir sonraki durağı ise İBA Kimya oldu; firmanın Genel Müdürü Tulga Dal’dan faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

Vinç sektörünün lider kuruluşlarından Bülbüloğlu Vinç Sanayii’ni de ziyaret eden Başkan Ardıç, firmanın sahibi Önder Bülbüloğlu ile bir araya geldi. Ardıç, Atagür Mobilya’da da firma sahibi Tahsin Ata ile üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.

Başkan Ardıç, ASO 1. OSB Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek ASO 1. OSB Başkanı Niyazi Akdaş’tan bölgedeki çalışmalara ilişkin bilgi aldı. ASO Başkanı Ardıç’a ziyaretlerinde, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyeleri,ASO Başkan Yardımcıları Mete Çağlayan ve Ercan Ata, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Osmanbeyoğlu, Halit Erol, Burcu Özbozkurt, Ertuğrul Onat, Levent Akçakoca ve Meclis Üyeleri Okay Akartepe ile Atilla Eren ve ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık eşlik etti..

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top