Yönetim Kurulumuz

NİYAZİ AKDAŞ

NİYAZİ AKDAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Niyazi Akdaş 1948 yılında İzmir’de memur bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Evli ve iki çocuk babasıdır. İlk, Orta ve Lise eğitimini TED Ankara Kolejinde 1965 yılında tamamladı. 1966 yılında girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesinden 1970 yılında Metalürji Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Kaliforniya Üniversitesine öğretim asistanı olarak kabul edildi ve ihtisas çalışmalarını bu üniversitede tamamladı. Daha sonra aynı üniversitenin araştırma bölümlerinde NASA ve ORDU projelerinde araştırma başmühendisi olarak görev aldı.

ODTÜ'nde okurken yaptığı yaz stajları sırasında Türk Traktör Fabrikasının dökümhanesinde dökümcülükle tanışmıştı, mesleği çok sevmiş ve ilerde bu sektörde çalışmaya karar vermişti.

Çok değer verdiği duayen sanayici rahmetli Orhan Işık beyin de yönlendirmeleri ve teşviki ile 1982 yılında kiralık bir sundurma altı mekanda borçlanarak Akdaş Döküm Sanayi şirketini kurdu. Halen bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Genel Müdürlüğünü yapmaktadır.
Bugün, Akdaş Döküm iki adet dökümhane, üç adet talaşlı imalat tesisi ve bir kaynak atölyesi ve model yapım atölyesi ile birlikte yaklaşık 35,000 ton yıllık üretim, 200 ton tek parça döküm yapabilen kapasitesi ile Avrupa’nın ilk beş çelik dökümhanesi içindedir.

2006 yılında ortakları ile birlikte kurduğu ITC şirketi ile Ankara Büyükşehir Belediyesinden Katı Atık Değerlendirme Projesi alındı ve Ankara modern ve dünyada eşi nadir bulunan evsel atık değerlendirme tesisine kavuştu. Bu başarı neticesinde diğer birçok il ve ilçelerde aynı hizmeti verme imkanı elde edildi. Ayrıca ITC şirketi, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Anadolu'da kurulacak olan Tehlikeli Katı Atık Bertaraf Tesisini kurma yetkisini aldı. Bu tesis de 2016 yılında işletmeye alındı.
 
1994–2005 yılları arasında Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini sürdürdü, bu süre zarfında muhtelif yıllarda Sincan ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi ile ASO 2.ve 3. Organize Sanayi Bölgelerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Ayrıca Türkiye’de o zamanlarda mevcut olan 220 Organize Sanayi Bölgesinin üye olduğu Organize Sanayi Bölgeleri Üst Birliğinin 3 yıl Başkan Vekilliği yaptı. Odalar Birliği tarafından görevlendirildiği, Avrupa Odalar Birliği, Balkan Odalar Birliği ve Avrupa Karma İstişare Komisyonunda Türk İş Dünyasını temsil etti. Yine Odalar Birliğinin temsilcisi olarak 1999–2002 yılları arasında TSE başkan vekilliği görevinde bulundu.

TSE başkan vekilliğim sırasında, 33 Avrupa ülkesi Kalite Teşkilatlarının üye olduğu ve merkezi Brüksel’de olan, Avrupa Kalite Teşkilatının (EOQ) 2002 yılı Genel Kurulunda, Yönetim Kurulu başkan vekili olarak seçildi. 2004, 2006, 2008 Genel Kurullarında bu göreve tekrar seçildi. 2011 yılında ise bu Avrupa Birliği Kurumunun Başkanı oldu. 2014 yılı Haziran ayında bu görevini tamamladı. 2017 yılı Eylül ayı sonuna kadar da geçmiş başkan olarak EOQ yönetim kurulunda görev yaptı.

TOBB, Ankara Sanayi Odası ve Organize sanayi Bölgelerinde yüklendiği sorumluluklara ilaveten, mezunu olmakla gurur duyduğu TED Ankara Kolejinin, Mezunlar Derneği, TED Ankara Kolejliler Spor Kulübünde Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu güzide okulun Vakfında Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Vakıf Başkanlığını yaptı. Başkanlık görevi sırasında, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıyla birlikte dünyada eşi bulunmayan modern bir yerleşke inşa ettirdi ve okulu İncek yerleşkesine taşıdı ve öğretime açtı. Bu onurlu görevden 2005 yılında, misyonunu tamamladığı ve başkanlığın bir eğitimci tarafından yürütülmesinin doğru olacağı düşüncesi ile, istifa ederek ayrıldı. 

2002- 2008 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Rektörü tarafından Tekno Kentinin Yönetimine atandı ve Hacettepe Tekno Kent'de birçok başarılı çalışmaya imza attı. 2008 yılındaki Rektör değişimini takip eden Tekno Kent genel kurulunda görev talep etmedi.

1976 yılında, o zaman önemli bir döküm fabrikasının yönetim kurulu başkanı olan Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL'ın dönemin önde gelen döküm sanayicileri ile birlikte kurdukları Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği TÜDÖKSAD da Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Yardımcısı ve Başkanı olarak uzun yıllar görev yaptı. Başkanlık görevinden 2014 yılında kendi isteği ile ayrıldı.

Yine ortakları ile birlikte, Trabzon şehrimizde Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda eğitim verecek olan TED Trabzon Kolejini inşa ettirip, 2014 yılında eğitime açtı. Halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı bu okulda ana sınıfından başlayarak 12. sınıfa kadar 700 öğrenciye eğitim verilmektedir. Okul ilk mezunlarını 2021 yılında verecektir.

Akdaş sürdürmekte olduğu, TOBB Döküm Sanayi Sektör Meclisi Başkanlığı ve  Avrupa Döküm Sanayicileri Birliği (CAEF) icra kurulu, CAEF Çelik Gurubu üyeliklerinden işlerinin çokluğu nedeniyle 2020 yılı itibariyle ayrılmıştır. ODTÜ Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Genel Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

X
NAMIK KODAMAN

NAMIK KODAMAN

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

15.01.1954 Tarihinde Samsun’da doğmuştur. 1973 yılında iş hayatı ile tanışan Mehmet Namık Kodaman Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden 1978 yılında mezun olduktan sonra Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisinde Pazarlama Yüksek Lisansını yapmıştır. 1983 Yılında Aykut Kazan’daki Genel Müdürlük görevinden ayrılarak Kodsan A.Ş’yi kurmuştur. Halen Kodsan A.Ş. de Yönetim Kurulu Başkanlığına devam etmektedir.

 1989 yılından bugüne Ankara Sanayi Odasında Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, 1.ve 2. Organize Sanayi Bölgelerinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyelikleri ile  ODTÜ Teknokent Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Mehmet  Namık Kodaman halen MESS Ankara Temsilciler Kurul Üyeliğine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

X
MUSTAFA BOZKURT

MUSTAFA BOZKURT

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1972 İstanbul doğumludur. Bilkent Üniversitesi’ nde Finans eğitimini tamamlamıştır. Hidromek A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

X
SERDAR TÜTEK

SERDAR TÜTEK

Yönetim Kurulu Üyesi

04.01.1970 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Mustafa Serdar TÜTEK, üç çocuklu bir ailenin en büyük çocuğudur. Lise eğitimini Ankara Anadolu Lisesi Almanca bölümünde tamamladıktan sonra, 1993 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden şeref listesine girerek mezun olmuştur. Lisans eğitimi sonrasında, plastik akış ve burkulma analizleri üzerine yüksek lisans yapmıştır.

1973 yılında Ankara’da ve Türkiye’de plastik komponent sektörünün öncülerinden, değerli babası Sayın İlhami  TÜTEK tarafından  kurulan Serdar Plastik A.Ş’ de küçük yaşlarından başlayarak,  farklı pozisyonlarda görev yaptıktan sonra, 2012 yılında babasının vefatından sonra, şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda BASAD (Başkent Sanayiciler  Derneği)  ve ASO Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. Evli ve bir çocuk babası olan Sayın TÜTEK, iyi derece de İngilizce ve Almanca bilmektedir.  

X
A. TAHSİN ATA

A. TAHSİN ATA

Yönetim Kurulu Üyesi

1974 Yılında Ankara da doğan A.Tahsin ATA, 1993 yılında Liseyi Ankara Özel Yükseliş Kolejinden, 1999 yılında ise Bilkent Üniversitesi Bankacılık Finans ve Muhasebe bölümünden Lisansını tamamlayarak mezun olmuş, İkinci lisans diplomasını ise iş hayatına atıldıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden 2003 yılında alarak tahsil hayatını tamamlamıştır.

1999 yılında, dede mesleği olan ve 50 yılı aşkın süredir metal ve Ahşap Mobilya üretimi konusunda faaliyetini sürdüren ATAGÜR bünyesindeki çeşitli birimlerde 2,5 yıl boyunca gerekli deneyimleri kazanarak, 2001 yılında Genel Müdür vasfıyla şirketin yönetimine geçmiş ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Tüm bu zaman zarfında kendi mesleğinin yanı sıra pek çok STK larda görev almış, Halen TİM Genel Kurul Delegeliği, Orta Anadolu İhracatçılar birliği Yönetim Kurulu Başkanı, ASO Meclis Üyeliği ve Komite Başkanlığı, TOBB Ankara İl Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkan Vekilliğini sürdürmektedir.

A.Tahsin ATA evli, 17 yaşında bir kız, 13 yaşında bir erkek çocuk sahibi olup, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

X

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top