11.09.2019

ADANA SANAYİ ODASI ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, ASO 1.OSB’de yer alan, Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrika ve ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nin (ASOSEM) eğitim faaliyetlerini yerinde görüp tecrübelerini Adana sanayicileri ile paylaşmak amacıyla ASO 1.Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Ziyarette olası işbirliği halinde yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç’ın yanı sıra Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Başer, Genel Sekreter Bora Kocaman, ASO Başkan Vekili Seyit Ardıç, ASO Yönetim Kurulu Üyesi Musa Ertunç, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Tütek ve Tahsin Ata ile ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık katıldı.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak eğitime büyük önem verildiğinin altını çizen ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş,” Bir ülkenin geleceğinin o ülke insanlarının alacakları eğitime bağlı olduğu gerçeğine inanıyoruz. Sanayicilerimizin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri olan nitelikli eleman bulamama sorunu olduğunun ve çözümünün mesleki eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Bölgemizde yer alan, çıraklık okulundan Meslek Yüksekokulu'na kadar her alanda mesleki ve teknik eğitim kurumları ile ülkemize rol model oluşturacak eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Eğitim konusunda çok önemli tecrübelerimiz var. Deneyimlerimizi ve birikimlerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız” diye konuştu.

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç,”ASO 1.OSB’de yer alan eğitim merkezleri Türkiye'ye rol model oldu. Yakın zamanda faaliyete geçireceğimiz eğitim uygulamalarına başlamadan sizleri ziyaret edip, tecrübelerinizden faydalanmak istedik. Burada yer alan eğitim merkezleri bizleri çok etkiledi. Eğitim konusunda sizlerin tecrübesinden faydalanmak için buradayız. Birikim ve tecrübelerinizi şehrimizde uygulamak istiyoruz” diye konuştu.

Program, ASOSEM ve Model Fabrika’nın derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top