11.09.2019

MYK BAŞKANI ADEM CEYLAN ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Adem Ceylan, ASO 1.OSB’de yer alan Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrika ve ASO Sürekli Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, MYK Başkanı Adem Ceylan, Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet Ordukaya, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal katıldı.          

Başkan Akdaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve MYK yetkililerine ASO 1.OSB’nin faaliyetleri ve Ankara sanayisi hakkında bilgiler verdi. Bölge yönetimi olarak, mesleki ve teknik eğitime büyük önem verdiklerini söyleyen Akdaş,” Ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarını bünyesinde barındıran ve eğitim faaliyetleri ile dikkat çeken ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi, bugün 1000 hektarlık alanda 331 işletme ile 50 bin kişilik istihdam ve yıllık 6 milyar doların üzerindeki ihracatı ile ülke ekonomisine çok önemli katkılar sunuyor. Bölgede yer alan eğitim merkezlerimizde önce kendi sanayicimizin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi sonra Türkiye'deki diğer sanayi bölgelerinin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Konuk heyete ASO 1.OSB’de yer alan Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrika ve ASO Sürekli Eğitim Merkezinin faaliyetleri hakkında bilgiler veren ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek  yaptığı konuşmada dünya firmalarıyla rekabet edebilmek için firmaların hızlı dönüşüme ayak uydurması gerektiğinin altın çizerek Türkiye'nin sanayi üretiminde dünyada söz sahibi olabilmesi için sanayicilerin teknoloji yönetiminde yer alması gerektiğini söyledi.
MYK Başkanı Adem Ceylan ise kurum faaliyetlerinde ulaşılan son durum ve yeni dönem çalışmaları hakkında detaylı bilgiler paylaştı.
Program,  ASOSEM ve Model Fabrika’nın derslik, atölye ve uygulama alanları ile Bölgede yer alan Serdar Plastik ve Hidromek firmalarının üretim tesislerinin detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top