17.07.2019

TÜRKİYE METAL SANAYİCİ SENDİKASI (MESS) YETKİLİLERİ ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Metal Sanayici Sendikası (MESS) yetkilileri, ASO 1.OSB’de yer alan Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrika ve ASO Sürekli Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

ASO 1.OSB Başkan Vekili Namık Kodaman ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, MESS Ankara Bölge Temsilciliği Temsilciler Kurulu Başkanı Aykut Özüner, MESS Genel Sekreteri Özgür Barut, İş Geliştirme Müdürü Engin Güven, Teknoloji Merkezi Direktörü Efe Erdem, Ankara Bölge Temsilcisi Ozan Mimaroğlu, MESS Ankara Bölge Temsilciler Kurulu Üyeleri, ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal katıldı.                                        

Başkan Vekili Kodaman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve MESS yetkililerine ASO 1.OSB’nin faaliyetleri ve Ankara sanayisi hakkında bilgiler verdi.Bölge yönetimi olarak, mesleki ve teknik eğitime büyük önem verdiklerini söyleyen Kodaman,” Ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarını bünyesinde barındıran ve eğitim faaliyetleri ile dikkat çeken ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi, bugün 1000 hektarlık alanda 331 işletme ile 50 bin kişilik istihdam ve yıllık 6 milyar doların üzerindeki ihracatı ile ülke ekonomisine çok önemli katkılar sunuyor. Bölgede yer alan eğitim merkezlerimizde önce kendi sanayicimizin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi sonra Türkiye'deki diğer sanayi bölgelerinin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Konuk heyete ASO 1.OSB’de yer alan Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrika ve ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgiler veren ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ise yaptığı konuşmada dünya firmalarıyla rekabet edebilmek için firmaların hızlı dönüşüme ayak uydurması gerektiğinin altın çizerek Türkiye'nin sanayi üretiminde dünyada söz sahibi olabilmesi için sanayicilerin teknoloji yönetiminde yer alması gerektiğini söyledi.

Program,  ASOSEM ve Model Fabrika’nın derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top