22.06.2019

OSİAD YÖNETİMİ ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Ostim Sanayici ve İşinsanları Derneği (OSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekinci ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, ASO 1.OSB’de faaliyet gösteren ASO Sürekli Eğitim Merkezi ve Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi (Model Fabrika) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek tarafından karşılanan Başkan Ekinci’ye ASO 1.OSB’nin faaliyetleri ve eğitim uygulamaları hakkında bilgiler verildi.

Konuşmasında ASO 1.OSB’yi yüksek teknoloji üretiminin merkezi yapmak adına çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Tütek, Dünya genelinde hızla yaygınlaşan ve imalat sanayi işletmelerinde verimliliği artırmak amacıyla uygulanan modeli Ankara’ya kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, Model Fabrika projesinin Türk sanayisine önemli katkılar sağlayacağını dile getirdi.

OSİAD heyetine Bölgede faaliyete geçen ASO Sürekli Eğitim Merkezi hakkında bilgiler veren Tütek, “Bölgemizde faaliyete ASO- SEM projesi hem Bölgemiz, hem ülke sanayisinde önemli bir eğitim ihtiyacını karşılayacak bir merkez olacak. Hayat Boyu/Sürekli Öğrenme anlayışı çerçevesinde sanayide aranılır, yüksek vasıflı, birlikte çalışma alışkanlığı kazanmış, sorumluluk sahibi, alanında en iyi koşullarda yetişmiş, mesleğin gerekliliklerini tanıyarak donatılmış meslek elemanları yetiştirecek” dedi.

OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci ise Model Fabrika ve ASO-SEM projelerinin ülkemiz sanayisinin gelişimine çok önemli katkılar sağlayacağını belirterek, OSİAD üyelerini ASO 1.OSB’de yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmek amacıyla bir dizi çalışma yapacaklarını sözlerine ekledi.

Program, ASOSEM ve Model Fabrika’nın eğitim ve uygulama atölyelerinin detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top