21.06.2019

ASO 1. OSB'DE “ORTAK AKIL TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Turkishtime ve Halkbank’ın Organize Sanayi Bölgelerinde düzenlediği “Ortak Akıl Toplantısı” ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan sanayicilerin katılımıyla gerçekleştirildi. ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ve Prof. Dr. Emre Alkin moderatörlüklerinde gerçekleşen toplantıda ASO 1. OSB'nin sorunları, geleceği, teşvikler ve devlet destekleri masaya yatırıldı.

ASO 1.OSB Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya ASO 1.OSB Başkan Vekili Mustafa Bozkurt, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin, Halkbank Kobi Pazarlama-2 Daire Başkanı Özer Torgal, Turkishtme Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Özkan, Halkbank ve Turkishtme Yöneticileri ile ASO 1.OSB’nin önde gelen kanaat önderleri katılarak değerli fikirlerini paylaştılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek,”Ülkemiz organize sanayi bölgelerinde başarılı bir model ortaya koyarken, en güzel örneklerden biri de 50 bin kişiye istihdam yaratan ve ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarını bünyesinde barındıran ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi. ASO 1.OSB bugün 1000 hektarlık alanda 331 işletme ve yıllık 6 milyar doların üzerindeki ihracatı ile ülke ekonomisine çok önemli katkılar sunuyor. Bugün gerçekleştireceğimiz toplantının ASO 1.OSB için hayırlara vesile olmasını diliyor, katılımınız için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Prof. Dr. Emre Alkin ise yaptığı konuşmada imal etmeyi, sanayiciliği benimsettirecek bir kültür dönüşümü meydana getirmenin önemini vurgulayarak şöyle konuştu:

Bugün Halkbank - Turkishtime - ASO 1. OSB Ortak Akıl Toplantısı’na katılan sanayicilerimiz ile birlikte başta teşvik ve insan kaynağı olmak üzere sanayicilerimizin yaşamış olduğu mevcut sorunları konuşup çözüm önerileri getirmeye çalışacağız. Endüstri 4.0 altyapısından başlayarak, devletin sanayiye devletin bakışına değindikten sonra geleceğe uzanacağız” diye konuştu.

Toplantının devam eden kısmında sanayiciler söz alarak sektörde yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi.

Türkiye ekonomisine yön veren sektör liderlerinin bir araya geldiği Ortak Akıl Toplantıları geleceğe ilişkin öngörülerde bulunmak, yarına yön verecek yeni eğilimleri belirlemek ve sanayide yaşanan güncel sorunları masaya yatırarak çözüm yolları konusunda fikir birliği oluşturmak için ideal bir platform niteliği taşıyor.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top