09.07.2024

Hacettepe Üniversitesi'nde Coşkulu Mezuniyet Töreni

Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1. OSB Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Beytepe Kampüsü'nde düzenlenen görkemli bir törenle mezuniyetlerini kutladı. Törene, ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1. OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Şener Karabulut, rektör yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşma yapan Serdar Tütek, öğrencilere hitap ederek şunları söyledi: “Bugün burada, büyük emekler vererek mezun olmayı başaran siz değerli gençlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hacettepe Üniversitesi ve ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nun iş birliği, sizlere sadece akademik bilgi değil, aynı zamanda sanayi dünyasında başarılı olmanızı sağlayacak pratik deneyimler de kazandırdı. Mezun olduktan sonra, sizlerin de bu ülkenin sanayi ve teknoloji alanında büyük başarılara imza atacağınıza inanıyorum. Hepinize kariyerinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ise mezun öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Bu önemli günde, mezuniyetinizi kutlarken, sizleri geleceğe uğurlamaktan gurur duyuyoruz. Hacettepe Üniversitesi olarak, sizlere sunduğumuz eğitim ve olanaklarla, dünyanın her yerinde başarılı olabilecek donanımlara sahip olduğunuzu biliyoruz. Hepinize başarılı ve mutlu bir gelecek diliyorum” dedi.

Tören, öğrencilere diplomaların verilmesi ve geleneksel kep atma merasimi ile sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top