13.06.2024

ASO TEKNİK KOLEJİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

ASO Teknik Koleji’nde 2023-2024 eğitim-öğretim yılını tamamlayan öğrenciler diplomalarını aldı.

ASO 1. OSB konferans salonunda gerçekleşen törene, ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, ASO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Osmanbeyoğlu ile Burcu Özbozkurt, ASO 1.Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, ASO Eğitim Vakfı üyeleri, sanayiciler, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek yaptığı konuşmada mezunları tebrik ederek, onların sanayi sektöründe önemli birer rol üstleneceklerini ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaklarını vurguladı.

Serdar Tütek, "ASO Teknik Koleji'nden mezun olmanız, sanayi sektörüne nitelikli birer birey olarak adım atacağınız anlamına geliyor. Bu önemli aşamayı başarıyla tamamladığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Aldığınız eğitim ve kazandığınız beceriler, iş hayatında sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır “ifadelerini kullandı.

Tütek, sanayi sektörünün ülke ekonomisi ve kalkınması için taşıdığı önemi dile getirerek, "Sanayi sektöründe üstleneceğiniz roller büyük ve sorumluluk gerektiriyor. Ülkemizin ekonomik gelişimine katkı sağlayacak, üretken ve yenilikçi bireyler olmanız gerekiyor. Teknolojinin hızla geliştiği bu çağda, yenilikçi fikirler ve üretken yaklaşımlar, rekabet gücünüzü artıracaktır." dedi.

Öğrencilere başarı dileklerinde bulunan Tütek, "ASO Teknik Koleji'nde aldığınız eğitim, sizleri sanayi sektöründe rekabetçi kılacak. Sizlerin başarısı, ülkemizin de başarısı olacaktır. Hepinize kariyerinizde başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda, mezunlara iş hayatlarında karşılaşacakları zorluklarla başa çıkmaları ve sürekli gelişim için çaba göstermeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Tütek, "Her zaman öğrenmeye açık olun ve kendinizi geliştirin. Zorluklarla başa çıkmak için kararlı ve azimli olun. Başarı sizlerle olsun." ifadelerini kullandı.

ASO Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Özbozkurt da konuşmasında, ‘Asıl olan eğitimdir’ ilkesi ile kurulan ASO Teknik Koleji'nin bu yaklaşımı ile diğer eğitim kurumlarına göre çok farklı bir kurum olduğunu belirtti.

Gelişen dünya ile birlikte nitelikli insan gücünün daha fazla önem taşıdığını dile getiren Özbozkurt, ”Nitelikli insan gücü, ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz bir unsur haline geldi. Biz de bu bağlamda, Türkiye çapında önemli bir model oluşturduk. Okulumuzda, 'Nitelikli Mühendis Adayı' yetiştirmek amacıyla, akademik ve teknik dersleri dünyadaki gelişmelerin ışığında veriyoruz. Mezun olan her gencimiz, 21’inci yüzyıl becerilerine sahip, katma değeri yüksek ürün ve hizmet üretmeye odaklı, fen ve teknolojiyi ortak bir paydada birleştirebilme becerisi elde etmiş, mesleki yeterliliğe sahip, en az bir yabancı dil bilen bir birey olarak üniversite hayatına atılıyor" dedi.

Diploma töreninde okul birincisi Bahar Karaca, okul ikincisi Berat Erkoç ve okul üçüncüsü Yunus Erdem Ergül’e diplomalarıyla birlikte çeşitli hediyeler verildi.

Tören, diplomaların dağıtılması ve keplerin fırlatılmasıyla sona erdi.

 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top