03.06.2024

Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi’nden SİMEP Öğrencilerine Gurur Dolu Mezuniyet Töreni

Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, SİMEP (Sanayi İçin Mesleki Eğitim Projesi) kapsamında başarıyla mezun olan 76 öğrencisini onurlandırmak için görkemli bir mezuniyet töreni düzenledi.

ASO 1.OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe, Sincan Kaymakamı Levent Kılıç, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bilen, ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Müdür Yrd. Kamil Sunal, sanayiciler, okul idarecileri ve öğretmenler de katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen tören, öğrencilerin mesleki eğitimdeki başarılarını kutlamak ve onlara yeni hayatlarında başarılar dileyerek ödüllendirmek için düzenlendi. ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, yaptığı konuşmada öğrencilerin kazandıkları başarıların sanayi sektörü için büyük bir umut kaynağı olduğunu vurgulayarak, "Bu gençler, geleceğimizin teminatıdır. Onların elde ettiği başarılarla sanayi sektörüne önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyorum," dedi.

Sincan Kaymakamı Levent Kılıç, törende yaptığı konuşmada, öğrencilere yeni hayatlarında başarılar dileyerek, "Eğitim hayatınız boyunca gösterdiğiniz azim ve kararlılık, sizi gelecekteki başarılarınızda da ileriye taşıyacaktır. Ülkemizin geleceğine yön verecek olan siz gençlerin, her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim," şeklinde konuştu.

Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bilen ise, öğrencilere seslenerek, "Bugün burada aldığınız diplomalarla bir dönemi kapatıyor ve yeni bir döneme adım atıyorsunuz. Kazandığınız bilgi ve deneyimlerle gelecekteki hayatınızda başarılı olmanızı diliyorum," ifadelerini kullandı.

Bölge Müdürü Cüneyt Çalık da törende bir konuşma yaparak, öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Törenin sonunda okul birincisi ve bölüm birincilerine çeşitli hediyeler takdim edildi. Başarılı öğrenciler, aldıkları ödüllerle birlikte, davetlilerin alkışlarıyla onurlandırıldılar. 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top