25.04.2024

ASO Teknik Koleji, toplum sağlığına önemli bir katkıda bulunmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi

ASO 1.OSB’de eğitim faaliyetlerine devam eden ASO Teknik Koleji, toplum sağlığına önemli bir katkıda bulunmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında, Türk Kızılay’ı ile iş birliği yapılarak düzenlenen kan bağışı etkinliğine öğrenciler, öğretmenler ve bölgede yer alan işletmeler yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlikte, öğrenciler sağlık uzmanları eşliğinde kan bağışında bulunarak, ihtiyaç sahiplerine destek oldular. Kan bağışı sürecinde öğrencilere bilgilendirme yapılarak, kan bağışının önemi ve faydaları hakkında bilgi verildi. Ayrıca, öğrencilere kan bağışının nasıl yapıldığı konusunda detaylı bir rehber sunuldu.

ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, kan bağışıyla ilgili önemli bir değerlendirmede bulundu. Çalık, kan bağışının insan hayatı üzerindeki kritik önemine vurgu yaparak, bu tür etkinliklerin toplum sağlığı açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, kan bağışının sadece acil durumlarda değil, sürekli olarak yapılması gerektiğini ve bu şekilde kan stoklarının sürekli ve güvenilir bir şekilde yenilenmesinin sağlanabileceğini dile getirdi. Çalık, gençlerin kan bağışı konusundaki duyarlılığını artırmanın, toplumun sağlık bilincini yükseltmek ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top