25.12.2023

YEŞİL SANAYİ DESTEK PROGRAMI ASO 1.OSB’DE ANLATILDI

ASO 1.OSB ve KOSGEB Sincan Müdürlüğü iş birliğinde Yeşil Sanayi Destek Programı bilgilendirme toplantısı ASO 1.OSB ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

ASO 1.OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere, ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Müdür Yrd. Kamil Sunal, KOSGEB Sincan Müdürü Ali Sevinç  ve çok sayıda firma temsilcisi  katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, yeni açıklanan programın üst limitin 14 milyon TL olduğuna vurgu yaparak, bu programın yeşil sanayinin gelişimine büyük fayda sağlayacağını belirtti.

Sürdürülebilir üretim için yeşil sanayinin bir zorunluluk olduğuna dikkat çeken Çalık şöyle konuştu;

Yeşil sanayi, rekabet gücünü artırırken, doğayı da korumak amacıyla ülkemiz için çok önemli bir konu. ASO 1.OSB Bölge Müdürlüğü olarak üretirken koruyoruz sloganımızla sanayimizi geliştirirken, çevreye duyarlı ve doğa dostu çalışmak için yoğun çaba gösteriyoruz. OSB’de en önemli konuların başında yeşil sanayi ve temiz çevre konusu gelmektedir. Bölgemizde eğitimlerine devam eden Türkiye’nin ilk model fabrikasında firmalarımızın dijital dönüşümüne katkı sağlıyoruz. Yeni yüzyılda yeşil sanayi, karbon ayak izi ve dijital dönüşümü daha fazla uygulamamız, firmalarımızı dönüşüme hazırlamamız gerekiyor” diye konuştu.

KOSGEB Sincan Müdürü Ali Sevinç  ise , KOSGEB olarak sanayicilerin her zaman yanında olduklarını ve desteklerini belirterek, bundan sonraki süreçte de sanayi ile uyumlu şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Toplantının sonunda KOSGEB uzmanları tarafından Yeşil Sanayi Destek Programı sunumunu gerçekleştirilerek katılımcıların soruları cevaplandı.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top