11.09.2023

ASO TEKNİK KOLEJİ’NDE 2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILININ İLK DERS ZİLİ ÇALDI

ASO Teknik Koleji’nde 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili çaldı.

ASO 1. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan ASO Teknik Koleji’nde “İyi bir akademik eğitim, iyi bir mesleki eğitim, iyi bir yabancı dil eğitimi, geliştirilmiş kişilik” hedefleri çerçevesinde yeni eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili çaldı.

Yeni eğitim ve öğretim yılının açılışına ASO Başkanı Seyit Ardıç, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, ASO Başkan Vekili Ercan Ata, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, ASO Eğitim Kurulu Üyeleri, okul idarecileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yeni eğitim ve öğretim yılının açılışında konuşan ASO Başkanı Ardıç, Türkiye’nin geleceğinin insan kaynağının en üst seviyeye gelmesiyle yükseleceğini söyledi. Türkiye’yi çağdaş yetkinliklere sahip gençlerin kalkındıracağını belirten Ardıç, daha iyi bir geleceğin yüksek teknolojili üretimden ve rekabetçilikten geçtiğini kaydetti. Ardıç, ASO Teknik Koleji’nde modern mesleki eğitimler verildiğine de dikkati çekti.

Ardıç, ASO Teknik Koleji’nde 21’inci yüzyılın becerilerini edinen, fen ve teknolojiyi birleştirme pratiğini de kullanabilen gençlerin yetiştiğini dile getirdi. Kolejin kuruluşundan bugüne kadar erdemli öğretmenlerin görev yaptığını belirten Ardıç, “Ulusal ve uluslararası alanlarda elde ettiği başarılarla adından gururla bahsettiren okulumuz, kazanımlarına daima yenilerini ekleyerek yüz akımız oldu. Bugün yeni bir akademik yıla başlıyoruz. İnsanın en değerli varlık, sevginin en büyük güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğu şiarıyla çıktığımız bu yolda; gençlerimizi inanç ve kararlılıkla geleceğe hazırlama zamanıdır” ifadelerini kullandı.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ise ASO Teknik Koleji’nde öğrencilerin son derece iyi eğitim alacağından bahsetti. Öğrencilerin bilmedikleri her şeyi ASO Teknik Kolejinde uygulamalı eğitimlerle öğreneceğini belirten Tütek, söz konusu kolejde eğitimin dolu dolu geçeceğini kaydetti. ASO 1.OSB yönetimi olarak öğrencilerin her zaman arkasında olduklarını dile getiren Tütek, ASO 1.OSB’deki bütün fabrikaların öğrencilere açık olduğunu söyledi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top