14.06.2023

Depremzedeler İçin İstihdam Garantili “İleri Mesleki Eğitim Proje Tanıtım Toplantısı” Çubuk Gençlik Spor Bakanlığı Başkent Yurtlarında Gerçekleşti

Programa Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, ASO-SEM yetkilileri, Bakanlık temsilcileri ve depremden etkilenen vatandaşlar katıldı.

Programın açılışında konuşan Bölge Müdürü Cüneyt Çalık katılımcılara ASO 1.OSB’nin faaliyetleri ve eğitim çalışmaları hakkında bilgi vererek projenin depremzedeler için istihdam sağlayacağı mesleki eğitim içerikleri ve işletmelerin nitelikli personeli ihtiyaçlarını paylaştı.

Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek de yaptığı konuşmada, depremzedelerin acılarını derinden paylaştığını belirterek, depremin ilk haber alınmasından itibaren ASO 1.OSB olarak acil ihtiyaçların belirlendiğini ve ilk tırın birkaç saat içerisinde deprem bölgesine yola çıkarıldığını ifade etti.

Depremden etkilenen illerde bulunan OSB’ler ve işverenler ile sürekli irtibat içerisinde olduklarını belirten Tütek şöyle konuştu:

Yaşanan felaketin ardından nitelikli eleman desteğinin çok önemli olduğu ve bu ihtiyacın giderilmesine yönelik faaliyetlerin yürütülmesi gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bundan sonraki süreçte bu konuya yönelik olarak ilimizde bulunan depremzede vatandaşlarımıza ASO-SEM’de düzenlenecek eğitimler yoluyla nitelik kazandırıcı eğitim faaliyetleri planladık. Bu kapsamda düzenlediğimiz eğitimler ile depremzedelerimizin işe ulaşmalarına katkı sağlayacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ankara Vali Yardımcısı Dr.Ayhan Özkan da böylesine anlamlı bir eğitim programına öncülük eden ASO 1.OSB yönetimine ve ASO-SEM’e teşekkür ederek, depremzedelerin görüş ve önerilerini dinleyerek, soruları cevaplandırdı.

Konuşmaların ardından depremzedelere yönelik istihdam garantili ileri mesleki eğitim projesi tanıtımının ardından kursiyer ön kayıt iş ve işlemleri gerçekleştirildi.

Mesleki eğitimlerden yararlanmak isteyen adaylar, 15 Haziran 2023 tarihine kadar Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi’ne (ASO-SEM)) şahsen veya çevrimiçi başvurabilecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilecek ve işe yerleştirilmeleri desteklenecek.

Eğitimlere başvuru için: www.aso-sem.com/basvurular

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top