10.06.2023

MEBET TESTİ UYGULAMASI TOPLANTISININ 11’NCiSi ASO SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ASO 1.OSB’de eğitim faaliyetlerine devam eden Erkunt Eğitim Merkezi tarafından uygulanan Mesleki Beceri Testleri (MEBET) ile öğrencilerin doğru mesleklere yönlendirilmesinde büyük başarı sağlıyor. MEBET testlerinin ilk versiyonunun uygulanmaya başladığı 2006'dan bu yana testler sonucunda meslek yatkınlığına göre teknik okullara yönlendirilen öğrenciler eğitim gördükleri mesleki alanda çalışma yaşamını sürdürüyor.

Mesleki ve teknik eğitim veren okullar ile özel sektör arasındaki iş birliği ve ilişkilerin güçlendirilmesi, mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin arttırılması ve testin  tanınabilirliğinin artırılması amacıyla her yıl ASO 1.OSB’de geleneksel olarak düzenlenen MEBET testi uygulaması toplantısının 11’ncisi  ASO Sürekli Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, sanayiciler, bürokratlar ve çocukları katıldı.

 ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, konuklara ASO 1.OSB’nin eğitim kurumları olan ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, ASO Anaokulu, ASOSEM ve Model Fabrika’nın uygulamaları ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Yapılan sunumları ilgiyle izleyen konuklar, ASO 1.OSB’de uygulanan eğitim faaliyetlerine her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını dile getirdiler.

Öğrencilere uygulanan MEBET testinin ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile toplantı sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top