10.02.2023

Yaraları Birlikte Sarıyoruz

Sayın Üyemiz,

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş ve 10 ilimizde meydana gelen deprem nedeniyle zarar gören ve mağdur olan birçok vatandaşımıza yardım elimizi uzatmak, vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla AFAD, Türk Kızılayı, TBMM, İçişleri Bakanlığı, Ankara Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  yetkilileri ile yapılan görüşmelere istinaden Yönetim Kurulumuz tarafından oluşturulan kriz masası ve “Yaraları Birlikte Sarıyoruz” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası ile bağışlarını Bölge Müdürlüğümüze ileten siz değerli sanayicilerimizle birlikte harekete geçerek deprem bölgesinde acil olarak ihtiyaç duyulan (Eldiven, Mont, Bot, Bere, Çocuklar için mont ve kışlık giysi, Tüplü katalitik soba, Tüp, Yatak, Battaniye, Powerbank, Gıda kolisi (konserve),Çocuk bezi, Çocuk maması, Kadın pedi, Temizlik hijyen malzemesi vb.) malzemeler ASORA Ticaret Merkezi binamızın -2. katında yer alan kapalı otopark kısmı lojistik merkez haline getirilerek orada toplanmış ve toplanan yardımlar kayıt altına alınarak sınıflandırılıp koli ambalajları yapılarak ve kolilerin üzerine içeriklerini belirten etiketler yapıştırılarak istiflenmiştir.

Ayrıca Ankara Valiliği ile irtibata geçilerek Görev Belgesi ve Nakliye Teslim Tutanağı hazırlanarak yapılan çalışmalar neticesinde hazırlanan ihtiyaç malzemeleri sirkülerimiz ekinde yer alan “ASO 1. Organize Sanayi Bölgesinden Deprem Bölgesine Yardım için Giden Tırlar Listesinde” belirtildiği şekilde teslimatları yapılmıştır.

Depremzede vatandaşlarımız için gelen yardımların teslim alınma süreci devam etmekte olup Bölge Müdürlüğümüz tarafından belirlenen lojistik merkezimize gelen yardımlar tır hacmine ulaştığında lojistik maliyetleri Bölge Müdürlüğümüz tarafından karşılanan yardım faaliyetlerimiz devam etmektedir.

ASO Sürekli Eğitim Merkezimizde ve Bölgemizde yer alan Boss Otel’de depremzede vatandaşlarımız için konaklama imkanı sağlanmaktadır.

Bölge Müdürlüğümüz personeli ve Bölge Üyelerimiz Hidromek-Hidrolik ve Mekanik Makina İmalat San. ve Tic. A.Ş. ile Özçelikler Hidrolik Silindir Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. firma yetkilileri ile personellerinden oluşan 150 kişilik ekibimiz şu anda Malatya, Maraş ve Hatay illerinde  kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarında operatör ve iş makinalarıyla birlikte göreve devam etmektedirler.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Sirkülere ulaşmak için tıklayınız.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top