23.11.2022

ASO 1. OSB'de 'En İyi Narkotik Polisi Anne' Semineri Düzenlendi

İçişleri Bakanlığı ‘’En İyi Narkotik Polisi Anne’’ projesi kapsamında Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri’ nin verdiği seminerlerden bir tanesi de ASO 1.OSB Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Ankara Vali Yrd. Dr. Ayhan Özkan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya ASO 1.OSB Bölge Müdür Yrd. Kamil Sunal, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Baş Yardımcısı Bünyamin Kurşun ve idarecileri, okulda eğitim gören öğrenci velileri, öğretmenler ve Ankara Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü eğitmenleri katılım sağladı.

Seminerde konunun uzmanları tarafından madde bağımlılarının fiziksel sosyal psikolojik belirtileri, uyuşturucu madde kullanımı risk analizleri gibi konularda bilgilendirme yaptı. Yapılan seminerde aynı zamanda uyuşturucu ile mücadele için tedavi ve ihbar konularında vatandaşların duyarlılığını arttırmak adına “uyuma” ihbar uygulaması tanıtılarak, tedavi sürecinde danışmanlık adına başvurulacak merkezlerin numara ve bilgileri paylaşıldı.

Seminer sonunda katılımcıların soruları Narkotik ekipleri tarafından cevaplandırıldı.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top