21.04.2022

ASO 1. OSB'DE İLK ETAP ARSA TAHSİSİ KURALARI ÇEKİLDİ

ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni genişleme sahası projesi kapsamında talepte bulunan sanayiciler için ilk etapta yaklaşık 2,9 milyon metrekare arsanın tahsisi kura çekimi ile noter huzurunda gerçekleştirildi.

Başkan Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleştirilen tahsisi kura çekilişine Başkan Vekili Namık Kodaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Tütek ve Tahsin Ata, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, yatırımcılar ve sanayiciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Vekili Namık Kodaman katılımcılara genişleme sahası projesinin mevcut durumu ve kura çekimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından Sincan 6. Noterliği huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi.

Kura çekiminin ardından konuyla ilgili değerlendirmede bulunan ASO 1. OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, 2022 yılında ASO 1. OSB’nin ana gündem maddesini genişleme alanı çalışmaları oluşturduğunu belirterek şöyle konuştu, ”Bölgemiz bugün yaklaşık bin hektarlık alan üzerinde 333 sanayi parseli ile faaliyet göstermektedir. Bugün çekilen kura ile birlikte bölgeyi bin hektar daha büyütmenin ve bu ilave alanları yatırımcılarının hizmetine sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Gelişme sahasının altyapı yatırımları tarafımızca yapılmasıyla birlikte, sanayicilerimiz fabrika inşaatlarını tamamladığında mevcut OSB’miz alanıyla, yatırımcılarıyla, ticaret hacmiyle, ihracatıyla tam iki katına çıkacak. Bugünkü kura çekimi organizasyonuyla birlikte uzun zamandan beri talepte bulunan sanayicilerimiz de onaylı imar planımız üzerindeki yerlerini görme imkanına kavuşacak, projelerini rahatlıkla hazırlamak ve üretim tesislerini planlamak için rahat bir süreleri olacak. Arsa ön tahsislerinin, ülkemize ve sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyor, emeği olan ve bu süreçte bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ASO 1. OSB karma bir organize sanayi bölgesidir. Bölgede döküm, plastik, gıda, elektrik, elektronik, mobilya, makine üretimi, iş makineleri alüminyum, tekstil, zirai aletler, savunma sanayi, kimya, metal işleri, sağlık, madeni eşya vb. yaklaşık 30 sektörde üretim yapılmaktadır. Büyüklükleri 10.000m² ile 100.000m² arasında değişen 333 sanayi parseline sahip ASO 1. OSB, yaklaşık 2000 hektar alan üzerine kurulmuştur. Bugün 285 aktif fabrika faaliyet göstermektedir.

 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top