09.03.2022

ASO 1.OSB KADIN KOROSU 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE KONSER VERDİ

Ankara Sanayi Odası (ASO) 1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) faaliyet gösteren işyerlerindeki kadın çalışanlar, kız çocuklarının eğitimine katkıda bulunmak üzere muhteşem bir etkinlikte bir araya geldi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen “Bugünün Kadınları, Geleceğin Kadınları İçin Söylüyor” temalı konserden elde edilen gelirler Türk Eğitim Vakfı'na (TEV) bağışlandı. Yaklaşık 2 süren konserde ASO 1.OSB kadın korosu birbirinden güzel parçalarla unutulmaz bir gün yaşatırken, davetliler şarkılara alkışlarla destek verdi.

Programa Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Mdr Yrd. Kamil Sunal, ASO 1.OSB’de çalışan kadın çalışanlar, sanayiciler ve çok sayıda davetli katıldı.

“Kadın çalışanların erkek çalışanlarımıza göre oldukça avantajlı özellikleri var”

Konser sonrasında açıklamalarda bulunan ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ederek, bu konseri bütün emekçi kadınlar için verildiğini söyledi. ASO 1.OSB bünyesinde kadına yönelik pek çok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Çalık,” Kurmuş olduğumuz kadın korosu sayesinde bölgemizdeki tüm kadınlarımızı birleştirmeyi, onların yaşamını birçok özel projeyle güzelleştirmeyi hedefliyoruz. Çalışma hayatında aktif şekilde yer alan ve üreten kadının aile ekonomisine ve ülke ekonomisine çok önemli katma değer sağlamaktadır. Kadın çalışanların erkek çalışanlarımıza göre oldukça avantajlı özellikleri var. En önemli özelliklerinden biri tanesi takım çalışmasına ve yeni şeyler öğrenmeye yatkın olması. Bugün izlediğimiz konserde bize bunun doğruluğunu kanıtlıyor. Kadınlarımız tarafından gerçekleştirilen bu organizasyonda emeği geçen tüm kadınlarımızı kutluyor, ASO 1. OSB olarak onlara güveniyor, destekliyor, kendileriyle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top