29.09.2021

Hacettepe Üniversitesi ASO 1.OSB Meslek Yüksek Okulu’nda yeni derslikler düzenlenen törenle açıldı.

Sanayinin ve iş dünyasının gereksinim duyduğu alanlarda eğitim veren Hacettepe Üniversitesi ASO 1.OSB Meslek Yüksek Okulu’nda yeni yerleşim yeri düzenlenen törenle açıldı. 

Törene Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adil   Binal, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık,Md.Yrd. Kamil Sunal ve akademisyenler katıldı.

Programda konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, dünyadaki en kıymetli varlığın insan olduğunu belirterek, insana gerekli saygıyı ve değeri verebilmemiz gerektiğini söyledi. Organize Sanayi Bölgesinde birçok fabrika olduğunu dile getiren Özdebir, ”Fabrikaların içerisindeki insanları çıkarttığınız zaman geriye boş kullanılmış binalarda kullanılmış tezgahlar kalır.O firmanın değerini oluşturan o firmada çalışan insanlardır.İnsanımızı ne kadar iyi eğitirsek, yüksek katma değerli ürünleri üretebilme kabiliyetimiz de o kadar artar” diye konuştu. Sanayiciler olarak okulda iyi bir akademik eğitimin yanında mesleki beceri sahibi gençler yetiştirmek istediklerini belirten Özdebir, "Hacettepe Üniversitesi hem sanayiciler hem de ülkemiz için çok önemli. Çünkü küresel yarışta firmalarımızın var olabilmesi için, bu okulda yetişecek gençlerimiz yeni icatlar çıkaracaklar, inovasyon yapacaklar, yeni idare tarzları geliştirecekler ve firmalarımızı dünya ile rekabet edebilecek düzeye getirecekler. Ülkemizin Mihenk taşı olan öğretmenlerimizin ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin 2021 – 2022 yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor; bu eğitim-öğretim yılında da gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz." diye konuştu. 

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek de şunları söyledi:
“OSB Yönetim Kurulu olarak üniversite ve sanayi işbirliğini geliştirmek ve yeni projeleri hayata geçirmek için tüm üniversitelerimiz ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizi teknoloji çağının öncüsü yapmak istiyorsak, tüm sanayi kuruluşlarımızı üniversiteler ile bir araya getirmek zorundayız. Bunun çok zor olduğunu çok iyi biliyorum, zira sanayi ve üniversite, üretim konusunda konuya farklı taraftan bakan kurumlardır, ancak fark yaratmak istiyorsak, konulara bu şekilde her yönden farklı açılarda bakmamız gerekiyor. Bu okulumuzda Hacettepe Üniversitesinin sahip olduğu bilgi birikimi, iş dünyasının ihtiyaçları ve deneyimi ile birleştirerek sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli teknik eleman ihtiyacının karşılanmasını hedefliyoruz. Ayrıca Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1. OSB Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin iş dünyasını daha yakından tanıması, iş dünyasının gerçek ihtiyaçlarından yola çıkılarak bitirme projelerinin ve derslerin bir kısmını gerçek üretim ortamlarında uygulamalı olarak yapılması gibi çalışmalar hedeflenmektedir” diye konuştu.

Rektör Güran ise yaptığı konuşmada Hacettepe Üniversitesi'nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek yeni eğitim öğretim yılının öğrenciler, aileleri ve tüm akademisyenler için hayırlı olmasını diledi.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Adil   Binal da okulun faaliyeleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından faaliyete geçen yeni dersliklerin açılışı gerçekleştirildi.


Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top