24.04.2019

ADIGE CUMHURİYETİ’NDEN ANKARALI SANAYİCİLERE İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere ülkemize gelen Rusya Federasyonu’na bağlı Adıge Cumhuriyeti Ekonomi, Kalkınma ve Ticaret Bakanı Anzaur Kuanov ASO 1.OSB’yi ziyaret etti.

ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette; Adıge Cumhuriyeti ve Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesi, alım heyetlerinin karşılıklı ziyaretleri, fuar organizasyonları ve ortak projelerin hayata geçirilmesi gibi konular ele alındı.

Toplantıda konuşan Çalık, Adıge Cumhuriyeti’ni ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konuk heyete ASO 1.OSB’de yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ankara’nın başkent olmasının yanında önemli bir sanayi şehri haline geldiğini belirten Çalık,‘‘Ankara son yıllarda teknolojinin yoğunlaştığı, katma değerli ürünlerin üretildiği ve ihraç edildiği önemli bir cazibe merkezi haline geldi. ASO 1.OSB ülkemizin en iyi yönetilen ve en kurumsal OSB'lerinden birisi olup, ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaktadır. Modern sanayi ortamının en doğru örneklerinden biri olan ASO 1.OSB, ticari ve resmi heyetlerin de önemli bir uğrak noktası haline gelmiştir. Bu ziyaretten sonra temenni ediyorum ki Adıge Cumhuriyeti ile ticari ve ekonomik ilişkiler biraz daha gelişmiş olur ”diye konuştu.

Konuk Bakan ise yaptığı konuşmada Türkiye ile Adıge Cumhuriyeti arasında başta sanayi olmak üzere her alanda ilişkilerin gelişmesinin kendileri için de büyük önem taşıdığını belirterek, Türkiye’de gerçekleştirecekleri temaslar neticesinde edinecekleri bilgi ve tecrübelerle iki ülke ilişkilerine katkıda bulunmayı arzu ettiklerini ifade etti. ASO 1.OSB’de yer alan firmalar ile işbirliği yapmak istediklerini belirten Kuanov, Adıge Cumhuriyeti hükümetinin yabancı yatırımcılara büyük olanaklar tanıdığını belirterek Ankaralı iş adamlarına yatırım çağrısında bulundu.

 

 

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top