28.03.2019

KOBİGEL DESTEĞİ ASO 1.OSB ÜYELERİNE ANLATILDI

ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin paydaşlarını bilgilendirmek amacıyla çeşitli kurum ve kuruluşlarla gerçekleştirdiği toplantılar zinciri devam ediyor.

Bu kapsamda iş dünyasını yakından ilgilendiren bir konuyu daha gündeme taşıyan ASO 1.OSB, etkinlik programı kapsamında KOSGEB Ankara Sincan Müdürlüğü işbirliğinde “İMALAT SANAYİNDE DİJİTALLEŞME” temalı proje teklif çağrılarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Katılımcılara İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin üretim ve ilişkili iş süreçlerinde dijital teknolojilerden yararlanma düzeyinin arttırılması için KOSGEB KOBİGEL – KOBİ gelişim destek programı hakkında bilgiler verildi.

Proje kapsamında detaylı tanıtımların ve başvuru süreçlerinin sanayicilere aktarılması amacıyla ASO 1.OSB düzenlenen toplantıya ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal, KOSGEB KOBİ Uzmanı Yusuf Ziya Kayır, KOSGEB Ankara Sincan Müdürlüğü uzmanları ve Bölgede yer alan işletmelerin temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, ASO 1.OSB’de yer alan işletmelerin doğru bilgiye, doğru kaynaktan ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla bu toplantıları düzenlediklerini belirtti.

KOSGEB KOBİ Uzmanı Yusuf Ziya Kayır ise katılımcılara KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında hazırlanan “İMALAT SANAYİNDE DİJİTALLEŞME” temalı 2019-01 ve 2019-02 Proje Teklif Çağrılarının genel amacı ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler verdi.

Başvuru yapılabilecek Proje Teklif Çağrıları:

2019 – 01 Proje Teklif Çağrısı: “İmalat sanayi sektöründe dijitalleşme sürecine katkı sağlayabilecek yerli teknoloji geliştiricisi KOBİ’lerin desteklenmesi”

Akıllı dijital teknolojilerle ilgili ürün ve çözüm geliştiren elektronik, bilişim, makine imalat sektörlerindeki teknoloji geliştiricisi KOBİ’ler; imalat sanayi sektörüyle ilişkili 6 dijital teknolojiden birini veya entegre çalışmak kaydıyla birkaçını birlikte içeren ürün / yazılımlarında katma değer arttırıcı iyileştirmeler yapmak ve/veya geliştirdikleri ürün / yazılımlarını ticarileştirmek için proje sunabilecektir.

Sadece ticarileştirme (tanıtım –  pazarlama  – satış) amaçlı proje sunacak olanların, ürünlerini kamu desteğiyle geliştirerek başarılı tamamladıklarına veya Teknoloji Geliştirme Bölgesi ya da Ar-Ge Merkezi projesi çıktısı olduğuna dair belge ibraz etmeleri şarttır. İş paketlerinde katma değer arttırıcı iyileştirmeler bulunan başvuru sahiplerinde ise bu belge şartı aranmayacaktır.

Toplantı ile ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

KOBİGEL SUNU 1.pdf
KOBİGEL SUNU 2.pdf
Proje Teklif Çağrısı 1.pdf
Proje Teklif Çağrısı 2.pdf


Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top