25.02.2019

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ, ASO 1.OSB’DE SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ.

ASO 1.OSB’de sanayici ve iş insanlarıyla bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yerli üretimin önemine değinerek, “Sanayicilerimizin daha fazla mal üretmesi lazım. Milletimizin de yerli ürünleri öncelikli tercih etmesi lazım” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) birlikte yürüttüğü projelerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık,  “Türkiye’nin en kurumsal organize sanayi bölgesi olma özelliğini taşıyan ve kuruluşundan bu yana 38 yılı geride kalan ve çok zor şartlar altında temeli atılan ASO 1.OSB, bugün 30 ayrı sektörde 331 firmanın üretim yaptığı, toplam 1000 hektar alan içerisinde kurulmuş ülkemizin önde gelen Organize Sanayi Bölgeleri arasında yer almaktadır” diye konuştu.

“Diyanet İşleri Başkanlığımız, sadece ülkemizde değil, dünyada da çok önemli görevler yürütüyor” 

Konuşmasının devamında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren  Çalık,” Bugün Bölgemizde misafir ettiğimiz Sayın Diyanet İşleri Başkanımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisini ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz. İslam dünyasının ihtiyaç duyduğu, birlik, beraberlik ve kardeşliğin geliştirilmesinde, Diyanet İşleri Başkanlığının büyük fonksiyonu bulunuyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız, İslam dünyasının içinde bulunduğu sorunların giderilmesinde, toparlanmasında, sadece ülkemizde değil, dünyada da çok önemli görevler yürütüyor” diye konuştu.

 “Kazancın onda dokuzu ticarette ve cesarettedir”

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ise yaptığı konuşmada Hazreti Peygamberin, “Kazancın onda dokuzu ticarette ve cesarettedir” hadisini hatırlatarak, İslam'da helalinden rızık elde etmek için çalışmanın teşvik edildiğini söyledi. Başkan Erbaş, geçtiğimiz Ağustos ayında yerli ürünlerin daha fazla kullanılmasını teşvik etmek için bütün il ve ilçe müftülüklerine bir genelge gönderdiklerini hatırlatarak,  “Sanayicilerimizin daha fazla mal üretmesi lazım. Milletimizin de yerli ürünleri öncelikli tercih etmesi lazım. Bunu vaazlarımızda, hutbelerimizde teşvik ediyoruz” dedi.

Ticaretin ve helal kazancın önemine değinen Başkan Erbaş, “Nasıl ki işçinin hakkını alnının teri kurumadan vermenin önemini anlatıyorsak sizlerin de onlara emanet ettiğiniz işe sahip çıkmasını da anlatıyoruz. İşçi ve işveren münasebetleri çok önemli, herkes görevini yerine getirecek” diye konuştu.

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın yanı sıra, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı ile Dr. Burhan İşliyen, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İlyas Serenli, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Sincan Emniyet Müdürü Metin Demirci,  Sincan Jandarma Komutanı Durmuş Kıran, Sincan Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz, Sincan Müftüsü Mevlüt Topçu, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ve Tahsin Ata, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Bölge sanayicileri ve Diyanet'in üst düzey yöneticileri katıldı.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top