13.02.2019

“GELECEĞE DÖNÜK EĞİTİM-DOĞRU BECERİLER İÇİN DOĞRU İŞ” PROJESİ KAPSAMINDA 6 FARKLI ÜLKEDEN 20 KİŞİLİK BİR HEYET ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ.

“Geleceğe Dönük Eğitim-Doğru Beceriler İçin Doğru İş Projesi” kapsamında ülkemize gelen  6 farklı ülkeden  20 kişilik bir heyet,  ASO 1.OSB’de yer alan ASO Sürekli Eğitim Merkezi ile Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrikayı ziyaret ederek eğitim merkezleri hakkında detaylı bilgi edindi.

ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal, ASO Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf İnce, 6 farklı ülkeden  gelen proje ortaklarının temsilcileri ve Bölgede yer alan eğitim kurumlarının Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, ASO 1.OSB olarak eğitime büyük önem verildiğinin altını çizdi. Konuk heyete Bölgede yürütülen çalışmalar ve eğitim uygulamaları hakkında bilgiler veren Çalık,” Bölge Yönetimi olarak, mesleki ve teknik eğitime önem veriyoruz. Bünyemizde faaliyet gösteren ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi ve Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ve Anaokulu’nda yaklaşık 1300 öğrencimiz eğitim görmektedir. Amacımız, sanayicinin, nitelikli, donanımlı çalışanlara olan ihtiyacını karşılamak” diye konuştu.

ASO Sürekli Eğitim Merkezi yer alan atölye ve laboratuvarların sektörün ihtiyaçları ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından tespit edilen standartlara uygun olarak kurulduğunun altını çizen ASO Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yavuzer "ASO Sürekli Eğitim Merkezi bir dönemde 360 kursiyer kapasitesine sahip. Eğitim merkezinde yılda 3 dönem olmak üzere 4'er aylık eğitim programları düzenlenecek. Eğitimlerin nisan-mayıs gibi başlaması halinde 2019 yılının 2. döneminde 720, önümüzdeki yıldan itibaren ise 1080 kişiye meslek edindirme eğitimleri verilmesi planlanıyor. Ayrıca akşam ve hafta sonu verilecek meslek geliştirme eğitimleri ile yıllık kapasitenin 2000’in üzerine çıkması hedefleniyor" dedi.

 Avrupa Eğitim Limitet Şirketi İdari Müdürü Gosia Kuklinska ASO Sürekli Eğitim Merkezi ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Kurumunuz harika görünüyor. Her şey mükemmel. Özellikle konferans salonunuz çok etkileyici. Tüm hazırlıklar bitip aktif olarak faaliyete geçtiğinde burayı düşünemiyorum. Ortaya çok güzel bir iş çıkacak. Umarım ileride kurumunuzu tekrar ziyaret etme, son durumu görme ve sizinle çalışma fırsatımız olur. Hem yetişkinlere ve gençlere hem de meslek edinmek ve geliştirmek isteyenlere eğitim vermek için çok iyi düşünülmüş bir eğitim merkezi. Her şey mükemmel, çok etkilendik"

 Hacettepe Üniversitesi, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, Anmiro Oy- Finlandiya, National Centre for Education-Latviya, TTS Work Efficiency Institute- Finlandiya, MITRA France –Fransa, Eesti People to People-Estonya, Alava Chamber Of Commerce-İspanya, Europa Training (UK) Ltd.-İngiltere,Formacion Asesores En Seleccıon Empleo-İspanya’nın   proje ortağı olduğu  “Geleceğe Dönük Eğitim-Doğru Beceriler İçin Doğru İş Projesi” Öğrencilerin mesleki yeteneklerinin, öğrenme biçimlerinin, sosyal yeteneklerinin ve çalışma şekillerinin ortaya çıkarılması amacıyla testlerin oluşturulması, öğrenme şekillerine göre 21. yüzyıl öğrenme modellerini içeren ve piyasa taleplerini karşılayabilecek eğitim programlarının oluşturularak yeni bir müfredat geliştirilmesi ve uygulanması, öğretmenlerin öğretme stillerini ortaya çıkaran testlerin geliştirilmesini amaçlıyor.

 

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top