29.01.2019

ÜRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE MARKALAŞMA PANELİ ASO 1.OSB EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ankara Sanayi Odası Bilgisayar Yazılımları Sanayi Meslek Komitesi ile ASO 1. OSB işbirliğinde düzenlenen "Üretimde Dijital Dönüşüm ve Markalaşma Paneli" ASO 1. OSB konferans salonunda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Özdebir, bir yapay zeka ürünü olan Deep Blue programının dünyanın en iyi satranç oyuncusu Kasparovu yendiğini anımsatarak, artık yapay zeka çalışmalarının inanılmaz bir noktaya geldiğini söyledi.Milenyumla sensörlerin hayatın birçok yerinde kullanılmaya başlandığına işaret eden Özdebir, bu sayede çok fazla bilgi üretilmeye başlandığını anlattı.

Özdebir, yapay zeka ile bilgilerin faydalı hale getirildiğini belirterek, "Artık kodlamayı bilen insanların bilgisayarla yapamayacakları hiç bir şey yok. Yapay zeka ile elde edilen verilerle imalat, süreçleri ve pazarlama süreçleri ve pazar ihtiyaçları açısından trendlerin gidişi tahmin edebilmesi ve hayata geçirebilmesi son derece kolaylaştı. Bu müthiş bir verimlilik artışına neden oluyor." dedi.

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek optimum düzeyde üretim yapılabilmesi için verimliliğin çok önemli olduğunu belirterek, rekabetin arttığı dünyada verimsiz çalışan işletmelerin yaşamayacağını kaydetti.

ASO Bilgisayar Yazılımları Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Nuray Başar da, dünya firmalarıyla rekabet edebilmek için firmaların hızlı dönüşüme ayak uydurması gerektiğinin altın çizerek, daha güçlü bir Türkiye için dijital dünyaya kılavuzluk edilmesi gerektiğini söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Üyesi Osman Coşkun da, Türkiye'nin sanayi üretiminde dünyada söz sahibi olabilmesi için sanayicilerin teknoloji yönetiminde yer alması gerektiğini anlattı.

Program, bölgede yer alan ASO Sürekli Eğitim Merkezi ve Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’nin derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi. 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top