28.09.2018

HACETTEPE ASO 1. OSB MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET SEVİNCİ


ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde eğitim-öğretim veren Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nun 2017-2018 dönemi mezunları ASO 1.OSB’de düzenlenen törenle okullarına veda etti.

Alternatif Enerji Kaynakları, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Makine ve Elektrik olmak üzere toplam 4 bölümde eğitim öğretim verilen Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan 114 Öğrenci için ASO 1.OSB Konferans Salonu’nda tören düzenlendi.

Mezuniyet törenine Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Namık Kodaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Tütek ve Tahsin Ata, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük,Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rahime Meral Nohutcu, Prof. Dr. Özcan Yıldırım Gülsoy, Prof. Dr. Cemal Güzel, Genel Sekreter Prof. Dr. Ahmet Pınar, Akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Namık Kodaman, mezun öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada,” Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu vasıflı istihdam arayışına çare olmak için siz değerli öğrencilerimizin donanımlı, yetişmiş ve liyakat esasıyla mezun olması bizlerin tek arzusu” dedi.

 ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak eğitime büyük önem verildiğinin altını çizen Kodaman,”.Hacettepe Üniversitesinin sahip olduğu bilgi birikimi ve teknolojik altyapıyı kullanarak ASO 1. OSB bünyesinde bulunan firmaların Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerini arttırmak, üniversite-sanayi iş birliğine katkıda bulunmak ve sanayicimizin ihtiyaç duyduğu bilgi ve beceriye sahip nitelikli insan gücünün yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 2012 yılında başladığımız eğitim serüveninde bugün 2017-2018 dönem mezunlarını uğurlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gideceğiniz  yerlerde burada öğrendiğiniz bilgileri tecrübeyle çok daha ileriye taşıyıp ülkemize, memleketimize ve ailelerinize çok güzel hizmetlerde bulunabileceğinize yürekten inanıyorum. Sizleri 2 yıllık bir eğitimin sonunda iş hayatına uğurluyoruz. Sizlere bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerken bu güzel organizasyonda emeği geçen, bu programa katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Özen, mezun öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Hacettepe’nin en yeni ve genç mezunları önümüzden geçerken o kadar güzel, o kadar pırıl pırıl görünüyorsunuz ki sizlere bakıp bu ülke adına heyecanlanmamak, bu ülke adına umutlanmamak ve yaşam sevinciyle dolmamak mümkün değil” ifadelerini kullandı. 

Tören sonunda öğrenciler sahnede toplu halde keplerini havaya atarak, mezuniyetlerini kutladı.

Program, birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından, ASOSEM ve Model Fabrika’nın eğitim ve uygulama atölyeleri ile Bölgede yer alan Ersa Mobilya’nın üretim tesislerinin detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top