18.03.2021

TSE İLE ASO 1.OSB İŞ BİRLİĞİNE GİDİYOR

Ankara Sanayi Odası (ASO) 1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında iş birliğinin geliştirilmesi, ortak çalışma alanlarının belirlenmesi, çalışma programlarının oluşturulmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, ASO 1.OSB’de yer alan firmaların standardizasyon, eğitim, belgelendirme, muayene ve gözetim, deney ve kalibrasyon alanlarında gereken ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ve TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin arasında imzalanan protokol törenine ASO 1.OSB Başkan Vekili Mustafa Bozkurt, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Tütek ve Tahsin Ata, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Md. Yrd. Kamil Sunal katıldı.

Protokol töreninde konuşan Başkan Niyazi Akdaş, Yerli ve milli yetkinliklerin oluşması ve insan kaynağının geliştirilmesinde kilit rol oynayan TSE’nin eğitim, belgelendirme, muayene, gözetim ve ihtiyaç duyulan diğer hizmetlerini de gerçekleştirerek sanayicilere çok önemli avantajlar sağladığını söyledi.

İmzalanan protokolün Bölge sanayicilerine büyük kolaylık sağlayacağını belirten Akdaş ,"ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak; ulaşım, altyapı, haberleşme, enerji dağıtım ve bakım vb. hizmetlerin sorunsuz, kaliteli ve ekonomik olarak verilmesinin yanı sıra sanayicilerin işini kolaylaştırma, ihtiyaçlarını eksiksiz giderme çabası ile hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz. Bugün imzalanan protokol kapsamında iki kurum arasında çok  önemli iş birliğine adım atıldı. Bölge sanayicilerimizin TSE’nin vermiş olduğu hizmetlerden daha etkin yararlanması amacıyla imzalanan protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TSE Başkanı Şahin ise Enstitünün, sanayi sektörünün teknik altyapısının güçlendirilmesi, uluslararası arenada rekabet gücünün artırılması ve belirleyici rol üstlenebilmesi amacıyla oldukça faydalı çalışmalar yürüttüğünü dile getirdi. Şahin, imzalanan protokolle sanayicilerin ihtiyaç duydukları sistem, ürün, personel belgelendirme, diğer uygunluk değerlendirme ve belgelendirme konularında hizmet verileceğini söyledi.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top