03.02.2021

DOMİOSB ASO 1.OSB'Yİ ZİYARET ETTİ

Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (DOMİOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Çelik ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, ASO 1. OSB’yi ziyaret ederek Başkan Niyazi Akdaş’dan ASO 1.OSB’nin eğitim çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette olası işbirliği halinde yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete DOMİOSB Turgay Çelik’in yanı sıra DOMİOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Kar ve Günay Güneş, Bölge Müdürü Dr. Ersan Şentürk, ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Müdür Yardımcısı Kamil Sunal katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Başkan Niyazi Akdaş, ASO 1.OSB olarak eğitime büyük önem verildiğinin altını çizdi. Akdaş,” Bizden önceki yönetimlerde olduğu gibi ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak önem verdiğimiz konulardan başında eğitim gelmektedir. Bir ülkenin geleceğinin o ülke insanlarının alacakları eğitime bağlı olduğu gerçeğine inanıyoruz. Sanayicilerimizin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri olan nitelikli eleman bulamama sorunu olduğunun ve çözümünün mesleki eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Bölgemizde yer alan, çıraklık okulundan Meslek Yüksek Okulu’na kadar her alanda mesleki ve teknik eğitim kurumları ile ülkemize rol model oluşturacak eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. 10 milyon m² alana sahip olan ASO 1.OSB’de 300’e yakın fabrika 40 bin civarında çalışan bulunmaktadır. Bölgemizin her yıl 2000 ila 2500 civarında nitelikli iş gücüne ihtiyacı bulunmaktadır. Lokasyon olarak önce kendi sanayicimizin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi sonra Türkiye’deki diğer sanayi bölgelerinin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi hedefliyoruz. ASO 1.OSB olarak eğitim noktasında çok önemli tecrübelerimiz var ve bu tecrübelerimizi sizlerle her konuda paylaşmaya hazırız ” diye konuştu.

DOMİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Çelik de ASO 1. OSB’de yer alan eğitim merkezlerinin Türkiye'ye rol model olduğunu kaydetti. Çelik , “Yakın zamanda faaliyete geçireceğimiz eğitim uygulamalarına başlamadan sizleri ziyaret edip, tecrübelerinizden faydalanmak istedik. Burada yer alan eğitim merkezleri bizleri çok etkiledi. Eğitim konusunda sizlerin tecrübesinden faydalanmak için buradayız. Birikim ve tecrübelerinizi şehrimizde uygulamak istiyoruz” dedi.

Bölge Müdürü Cüneyt Çalık’da bölgede yürütülen çalışmalar ve eğitim faaliyetlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top