29.11.2018

BAŞKENT OSB YÖNETİMİ ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk ve beraberindeki heyet, ASO 1.OSB’de faaliyet gösteren ASO Sürekli Eğitim Merkezi ve Model Fabrika Yetkinlik ve Dönüşüm Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek tarafından karşılanan Başkan Türk’e ASO 1.OSB’nin faaliyetleri ve eğitim uygulamaları hakkında brifing verildi. 

Konuşmasında ASO 1.OSB’yi yüksek teknoloji üretiminin merkezi yapmak adına çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Tütek, Dünya genelinde hızla yaygınlaşan ve imalat sanayi işletmelerinde verimliliği artırmak amacıyla uygulanan modeli Ankara’ya kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi,  Model Fabrika projesinin Türk sanayisine önemli katkılar sağlayacağını kaydeden Tütek,” İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikte eleman yetiştirmek, işletmelerimizin verimliliğini artırmayı hedefleyen ve Endüstri 4,0’a geçiş için bir fırsat yaratarak, dünya ile rekabet edebilmelerine olanak sağlayacak olan Türkiye'nin ilk Model Fabrikası  projesiyle işletmelerimize yalın üretim, dijital dönüşüm, ürün geliştirme, enerji verimliliği ve diğer konularda gerçek bir üretim ortamında bir fabrikanın daha verimli olması için gereken her şeyi test ederek öğretmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak eğitime büyük önem verildiğinin altını çizen Tütek, “Üreten nesiller yetiştirmek amacıyla, ASO 1.OSB’de yer alan sanayicilerimizle işbirliği yaparak ülkemizin geleceğine değer katan, lider, yenilikçi ve üreten bireyler yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Şu anda Bölgemizde faaliyete geçmesini planladığımız ASO- SEM projesi hem Bölgemiz, hem ülke sanayisinde önemli bir eğitim ihtiyacını karşılayacak bir merkez olacak. Hayat Boyu/Sürekli Öğrenme anlayışı çerçevesinde sanayide aranılır, yüksek vasıflı, birlikte çalışma alışkanlığı kazanmış, sorumluluk sahibi, alanında en iyi koşullarda yetişmiş, mesleğin gerekliliklerini tanıyarak donatılmış meslek elemanları yetiştirecek” dedi.

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk ise bölgede yürütülen eğitim faaliyetlerinden çok etkilendiğini belirterek, Model Fabrika ve ASO-SEM projelerinin  ülkemiz sanayisinin gelişimine çok önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.

Programın sonunda, Bölgede yer alan Serdar Plastik firmasının üretim tesisleri gezildi.


Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top