08.11.2018

UŞAK OSB’DEN ASO 1.OSB’YE ZİYARET

Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ASO 1. OSB’yi ziyaret ederek ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş’tan bölgede yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Başkan Vekili Vakkas Dok, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Salıcı, Denetim Kurulu Üyesi Kasım Şenay ve Bölge Müdürü Namık Gök katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Akdaş, konuklara ASO 1. OSB’nin eğitim faaliyetleri, Bölgede üretilen ürünler, çalışan sayıları ve ihracat rakamları hakkında bilgilendirmede bulundu. ASO 1.OSB’nin sektörel çeşitlilik ve üretilen ürün zenginliği açısından ülkemizin sayılı OSB’leri arasında yer aldığını dile getiren Akdaş,” Bölgemiz 1990 yılında faaliyete başladı. Şuan yaklaşık 300 sanayicimiz burada üretim yapıyor.. Bölgemiz içerisinde yer alan ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1. OSB Meslek Yüksekokulu, ASO 1.OSB Anaokulu, ASOSEM ve Model Fabrika projesi ile ülkemizin ve bölge sanayicilerimizin nitelikli ve donanımlı çalışanlara olan ihtiyacını karşılamak amacıyla eleman yetiştiriyoruz. Ayrıca Doğalgaz, elektrik, su ve internet alt yapısı tarafımızca sağlanarak Bölge sanayicilerimize ulaşmaktadır. Her türlü çevre temizliği Bölge Müdürlüğümüzce yapılmaktadır. Lojistik köy ile Mersin limanı dâhil her bölgeye ulaşabiliyoruz.”diye konuştu.

OSB’lerin işleyiş şekillerini ve sanayiciye daha iyi hizmet verebilmek için ASO 1.OSB’de incelemelerde bulunduklarını dile getiren Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu,”Bu kapsamda ASO 1.OSB’nin konuğu olarak Başkan Niyazi Akdaş’ın misafiri olduk. Onların tecrübelerinden faydalandık. ASO 1. OSB'deki uygulanan bazı eğitim faaliyetlerini kendi sanayi bölgemizde hayata geçirebilmek için çalışmalarımız devam ediyor. OSB’ler arası ilişkileri güçlendirmek ve karşılıklı fikir alışverişi yapmak için ziyaretlerimiz devam edecek” diye konuştu.

Program, birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından, Bölgede yer alan ASO Teknik Koleji ve Model Fabrika’nın derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.


SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top