06.11.2018

AR-GE TEŞVİKLERİ GENEL MÜDÜRÜ MACİT’TEN ASO 1.OSB OKULLARINA ZİYARET

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit, ASO 1.OSB’de faaliyet gösteren ASO Teknik Koleji, Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1.OSB Meslek Yüksekokulu, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, ASOSEM ve Model Fabrika’nın eğitim ve uygulama atölyelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Bakanlık çalışanları ile Bölgede yer alan okulların yöneticileri katıldı. Ziyarette, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Macit’e ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek tarafından ASO 1.OSB’nin eğitim faaliyetleri hakkında brifing verildi.

ASO 1.OSB’de gerçekleştirilen toplantıda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından sanayi sektörünün beklentileri, Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimin yapısı, Üniversite-Sanayi İşbirliği, mesleki teknik eğitimde OSB’lerde yer alan okulların rolü, mesleki teknik eğitim gören öğrencilerin ülkemizin üretimine ve istihdamına katkıları konuları ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Akdaş, ASO 1.OSB’nin, Ankara’nın ve Türkiye'nin önemli sanayi bölgeleri arasında yer aldığını ifade ederek, bölgede faal olan 320 firma bünyesinde 40 binden fazla kişinin çalıştığını dile getirdi. Bölge Yönetimi olarak, mesleki ve teknik eğitime büyük önem verildiğinin altını çizen Akdaş,” Bünyemizde faaliyet gösteren ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1. OSB Meslek Yüksekokulu ve ASO 1.OSB Anaokulu’nda toplam 1200 öğrencimiz eğitim görmektedir. Amacımız, ülkemizin ve bölge sanayicilerimizin nitelikli, donanımlı çalışanlara olan ihtiyacını karşılamak” diye konuştu.

Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit ise bölgede yürütülen eğitim faaliyetlerinden çok etkilendiğini belirterek, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü olarak sanayicilere ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini söyledi. 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top