13.05.2020

ASO 1.OSB’DE ÜCRETSİZ KORONAVİRÜS TESTİ UYGULAMASI BAŞLADI

ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi, koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle Bölgede üretim yapan sanayi işletmelerini ve çalışanlarını yakından ilgilendiren önemli bir çalışmaya imza attı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ankara Sanayi Odası ve ASO 1.OSB işbirliğinde başlatılan çalışmayla birlikte ASO 1.OSB’de yer alan işletmelerin çalışanlarına koronavirüs testi uygulanmaya başladı. Yapılan çalışmayla birlikte hem üretime devam edilecek hem de çalışanların sağlığı koruma altına alınacak.

Konuya ilişkin bilgiler veren ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Bölge Yönetimi olarak koronavirüs salgınına karşı ciddi bir şekilde çalışma yürüttüklerini belirterek, hiçbir şeyin insan sağlığından daha önemli olmadığını söyledi. Salgına karşı Bölgede üretim yapan sanayicilerin sağlık çalışanlarını korumak amacıyla önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Çalık,” Ülkemiz, koronavirüs salgınına karşı yerli ve milli imkanlarıyla topyekün bir mücadele sergiliyor. Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle Bölgemizde üretim yapan işletmelerimiz büyük bir fedakarlık örneği göstererek salgınla mücadelede hayati öneme sahip ekipmanları üretmek için gece gündüz yoğun bir mesai harcıyor. Bölgemizde üretim yapan bir işletmemiz ülkemizin ilk yerli solunum cihazının valf grubunu üreterek büyük bir başarıya imza attı. Başka bir firmamız ise sağlık çalışanlarımızı salgının risklerinden korumak ve hasta güvenliğini sağlamak gibi önemli bir işlevi olan örnek alma kabini üreterek salgınla mücadele kapsamında büyük bir adım atmış oldu. Üretilen ekipmanlar Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda sağlık kuruluşuna hibe olarak veriliyor” diye konuştu.

Bölgede üretimin aksamadan devam etmesi ve çalışanları sağlığını korumak adına, devletin belirlediği hijyen kurallarına ve tüm tedbirlere uyarak, üretime devam edildiğini belirten Çalık ,”ASO 1.OSB olarak bizde üretim yapan tüm işletmelerimize elimizden gelen bütün destekleri sağlıyoruz. Sanayicilerimiz ve çalışanlarımız bizim için çok kıymetli. Bölgemizde üretim yapan sanayicilerimiz ve çalışanları ülkemiz için üretiyor, emek harcıyor ve alın teri döküyor. Bölgemizde üretimin aksamaması ve hastalığının yayılmasını önlemek amacıyla bugün tarama testlerine Nurus firmamız ile başladık. Talep eden bütün firmalarımıza bu testi uygulayacağız. Test malzemeleri ve laboratuvar hizmetleri Sağlık Bakanlığınca ücretsiz sağlanmakta olup, sürüntü alma işlemi ve laboratuvarlara aktarılması hizmet alımının bedeli ise Bölge Müdürlüğümüz tarafından karşılanmaktadır.İşletmelere gidilerek uygun koşullarda alınan numunelerin sonucu firmalarımızla paylaşılmaktadır” dedi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top