05.03.2020

BAŞKAN ERCAN ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Sincan Belediyesi tarafından  düzenlenen Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ”Gençlerle Başbaşa” programının 44'üncüsü ASO 1.OSB’de gerçekleşti. Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi  (SİMEP) kapsamında eğitim gören gençlerle buluşan Başkan Ercan, belediye çalışmaları ve projeler hakkında gençlerle bilgi alışverişinde bulundu, sorularını yanıtladı.

ASO 1.OSB Konferans salonunda düzenlenen programa Başkan Ercan’n yanı sıra ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, belediye çalışanları, çok sayıda öğrenci ile öğretmen katıldı.

 Konuşmasında ASO 1.OSB Yönetimi olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirten Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, " ASO 1.OSB’de anaokulundan çıraklık okuluna, teknik kolejden meslek yüksekokuluna kadar her türden mesleki ve teknik eğitim kurumları yer alırken, Türkiye’ye rol model oluşturacak eğitim faaliyetleri gerçekleşiyor. SİMEP projemizde eğitim gören nitelikli, eğitimli ve donanımlı öğrencileri işletmelerimizde meslek sahibi yapmak istiyoruz. Amacımız  okuldan mezun olacak gençlerimizin iş kaygısı olmadan hayata atılmasını sağlamak. Bugün burada gerçekleşecek programın sizler için çok faydalı olacağını düşünüyor, Sayın Başkan Ercan’a ziyareti için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  “SİMEP projesini yakından takip ediyorum”

 Konuşmasında ASO 1.OSB’nin Sincan’a olan katkısı ve eğitime vermiş olduğu öneme değinen Başkan Ercan,”ASO 1.OSB’de çalışan personellerin birçoğu Sincan’da ikamet ediyor. Organize Sanayi Bölgeleri, Bölge halkımız için büyük bir fırsattır. Çok yakın zamanda Sincan Türkiye’nin en büyük ihracat merkezi olacak. Buda Ankara’mız ve Sincan için çok önemli bir konu. Organize Sanayi Bölgeleri büyüdükçe planlamanın doğru yapılması gerekiyor. Planlama yapılırken konut noktasında, ulaşım noktasında, sosyal alanlar noktasında gerekli çalışmalar yapılmasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Sizler sanayinin içinde eğitim alıyorsunuz. Simep projesini yakından takip ediyorum. Muhteşem bir okulunuz var, fiziki imkanları harika, sizler çok şanslısınız, bunun kıymetini bilin” diye konuştu.

  “En önemli şey gençlere ve çocuklara yapılan yatırım”

Türkiye’nin geleceğinde gençlerin önemine vurgu yapan Ercan,”Gençlerimizin öngörüsü, hayalleri bizlere yol gösterecek. Ben gençlerle bir araya geldiğimde en az benim onlara öğrettiğim kadar ben de onlardan öğreniyorum. Sadece akademik değil, sosyal bir birey olarak yetişmeniz de çok önemli. Yerli ve milli ama aynı zamanda dünyayı da iyi anlayan, zamanın ruhunu da kavramış gençler olmalısınız. Bu bir ülke için en iyi sermayedir. En önemli şey gençlere ve çocuklara yapılan yatırım. Bizler de elimizdeki imkanlar doğrultusunda en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Gençlerimizi mümkün olduğu kadar sosyal, bilimsel, kültürel etkinliklerle iç içe kılmamız lazım” diye konuştu.

Programın sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Ercan’a,  öğrenciler tarafından tasarlanmış şamdan hediye edildi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top