26.02.2020

MANSUR YAVAŞ'TAN ASO 1. OSB'YE ZİYARET

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASO 1.Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarette yatırım, üretim ve istihdam konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda konuşan Başkan Akdaş, ASO 1.OSB’nin sanayi yapısı hakkında açıklamalarda bulunarak Ankaralı sanayicilerin beklentilerini Başkan Yavaş`a aktardı.

ASO 1. OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete, ASO Başkan Yardımcıları Seyit Ardıç ve Mete Çağlayan,ASO 1.OSB Başkan Vekili Mustafa Bozkurt, ASO 1 OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Tütek ve Tahsin Ata, ATO Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, ASO Eğitim Vakfı Üyeleri ve Bölgede yer alan okulların yöneticileri katıldı.

Başkan Yavaş, Ankara’da yer alan OSB yöneticileri ve sanayiciler ile sık sık bir araya geldiklerini belirterek, Ankara'nın büyümesi ve kalkınması için OSB'ler ile uyum içerisinde çalıştıklarını ifade etti.

Yavaş, istihdam açısından organize sanayi bölgelerinin önemli bir rolü olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

OSB’ler ile fiili olarak çalışacak bir protokol yapabiliriz

“Sizin de elemana ihtiyacınız var. İyi yetişmiş elemanlar, belki de onlar sizinle irtibat kuramıyor. Ayrıca yine vasıfsızların içerisinde sizin ihtiyacınız olan elemanları bir protokolle tespit edebiliriz. Bu şekilde üretimi artırırken işsizliğe de bir çözüm bulmaya çalışırız. Nispeten 100, 200 kişi de olsa faydası olur diye düşünüyorum."dedi.

“ASO 1.OSB'de 300'e yakın fabrika 40 bin civarında çalışan bulunmaktadır”

 Başkan Niyazi Akdaş, Bölge Yönetim Kurulu olarak eğitime büyük önem verildiğinin altını çizdi. Akdaş,” ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak önem verdiğimiz konulardan başında eğitim gelmektedir. Sanayicilerimizin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri olan nitelikli eleman bulamama sorunu olduğunun ve çözümünün mesleki eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Bölgemizde yer alan, çıraklık okulundan Meslek Yüksek Okulu’na kadar her alanda mesleki ve teknik eğitim kurumları ile ülkemize rol model oluşturacak eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. 10 milyon m² alana sahip olan ASO 1.OSB'de 300'e yakın fabrika 40 bin civarında çalışan bulunmaktadır. Bölgemizin her yıl 2000 ila 2500 civarında nitelikli iş

gücüne ihtiyacı bulunmaktadır. Lokasyon olarak önce kendi sanayicimizin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi sonra Ankara’da yer alan diğer sanayi bölgelerinin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi hedefliyoruz. diye konuştu.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek de Bölgede yürütülen çalışmalar ve eğitim faaliyetleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş, Başkan Yavaş’a ASO Teknik Koleji, ASO Sürekli Eğitim Merkezi ve Model fabrikayı gezdirdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top