10.01.2020

OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. MURAT YÜLEK ASO TEKNİK KOLEJİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Murat Yülek, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ile birlikte ASO Teknik Koleji’ni ziyaret etti. 

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ziyarette, Yülek’e ASO Teknik Koleji hakkında bilgiler verdi. Sanayiciler olarak bu okulda iyi bir akademik eğitimin yanında mesleki ve beceri sahibi olan gençler yetiştirmek istediklerini belirten Özdebir, “ASO Teknik Koleji hem sanayiciler hem de ülkemiz için çok önemli. Çünkü küresel yarışta firmalarımızın var olabilmesi için, bu okulda yetişecek gençlerimiz yeni icatlar çıkaracaklar, inovasyon yapacaklar, yeni idare tarzları geliştirecekler ve firmalarımızı dünya ile rekabet edebilecek düzeye getirecekler’’ diye konuştu. 

ASO Teknik Koleji’ne TEOG puanı yanı sıra beceri testiyle öğrenci aldıklarını belirten Özdebir, “Başarının temel nedeni öğretmen. Eğer öğretmeniniz iyi değilse, hiçbir şey başaramazsınız” dedi. Şu anda 4 temel alanda eğitim verdiklerini bildiren Özdebir, geçen mezun yıl mezun olan öğrencilerin tamamının bir mühendislik fakültesine girmeye yetecek puanlar aldığını belirtti.

ASO 1. OSB Bölge Başkanı Niyazi Akdaş ise yaptığı konuşmada ASO Teknik Koleji ile birlikte standardizasyonun çok ötesinde bir eğitim anlayışını ülkeye kazandırdıklarını, burada eğitim gören gençlerin ülke geleceğine yeni ufuklar, yeni keşifler ve yeni bir vizyon katacaklarının altını çizdi. Akdaş, “Burada eğitim gören gençlere girişimcilik ve yenilik eğitimleri veriliyor. Ülkemizde alışılmış eğitim sisteminden farklı olarak uygulamalı ve inovasyona yönelik çalışmalar ağırlık kazanmıştır. Buradaki gençlerimiz, ekonomi ve iş dünyasının yetişmiş, becerikli ve hünerli bireyleri olarak aramıza katılacaklardır” diye konuştu.

Daha sonra ASO Teknik Koleji derslik, atölye ve laboratuarlarını gezerek öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Rektör Yülek, Bölgede uygulanan eğitim-öğretim faaliyetlerini yerinde inceleyerek ASO Teknik Koleji öğrencilerini Ostim Teknik Üniversitesi’ne davet etti.En kısa zamanda  Ostim Teknik Üniversite öğrencileriyle birlikte ASO Teknik Koleji’ni tekrar ziyaret edeceğini belirten Yülek, ASO Teknik Koleji öğrencilerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top