RUSYA’DAN ANKARALI SANAYİCİYE YATIRIM DAVETİ

Rusya Federasyonu Orel Bölgesi Hükümet Başkan Yardımcısı Sergey Filatov ve beraberindeki heyet, ASO 1.OSB’yi ziyaret etti. ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, yatırım ve ihracat konularında değerlendirmelerde bulunuldu.

 Sanayi alanındaki yatırım ve ortaklık imkânlarını araştırmak üzere Ankara’ya gelen heyete ASO 1. OSB ve bölgede üretim yapan firmalar hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Akdaş, Rusya ve Türkiye arasında işbirliklerinin geliştirilmesinin önemine dikkat çekerek yapılan ziyaretin ülkeler arası yeni pazar fırsatlarının yaratılması ve ticari bağların güçlendirilmesinde faydalar sağlayacağını vurguladı.

 Rusya ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin köklü bir geçmişe dayandığını dile getiren Orel Bölgesi Hükümet Başkan Yardımcısı Sergey Filatov ise görev süresi boyunca bu ilişkileri geliştirmek için çalışmalarda bulunmayı hedeflediğini söyledi. Heyette yer alan işadamları ile ASO 1.OSB’de üretim yapan sanayicilerin benzer sektörlerde üretim yaptıklarına dikkat çeken Filatov, olası işbirliklerinin iki ülke içinde büyük bir kazanım olacağını belirterek Türk iş adamlarını ülkelerine yatırım yapmaya davet etti. 

  Heyet daha sonra bölgede yer alan Elfa Metal ve Park Kent Mobilyaları fabrikalarının üretim tesislerini gezerek Ankara sanayisini yakından tanıma fırsatı buldu.