HABERLER

HABER ARŞİVİ

SANAYİNİN YILDIZLARI ANKARA'DA TOPLANDI...

14.5.2015

Türkiye’de faaliyet gösteren 280 organize sanayi bölgesinin çatı kuruluşu olan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Mayıs ayı Yönetim Kurulu toplantısı, ASO 1. OSB ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirildi.   

MESLEKİ EĞİTİM ZİRVESİ ASO 1. OSB EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

14.5.2015

Sanayicilerimizin nitelikli ara elaman sıkıntısının oldukça fazla olduğu dikkate alınarak; Organize Sanayi Bölgelerinde mesleki eğitim okullarının yaygınlaştırılması, niteliklerinin

BÖLGE FİRMALARIMIZA BORSA DAVETİ

9.4.2015

ASO 1. OSB ve Borsa İstanbul ( BİST ) işbirliği ile düzenlenen “ Halka Arz ve Borsa İstanbul’un Sunduğu Fırsatlar ” konulu toplantıyla, alternatif bir finans modeli olmasının yanı sıra firmalara önemli avantajlar da sağlayan “ Halka Arz ” konusunda Bölge Firmalarımız bilgilendirildi.

ASO 1. OSB’DEN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAMLESİ

8.4.2015

Sanayi üretiminin en önemli maliyet unsurlarından olan enerjinin daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla ASO 1. OSB, Enerji Verimliliği Derneği Ankara Şubesi (ENVERDER) ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) işbirliği ile Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan yeni bir proje hayata geçiriliyor.

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU, ASO 1. OSB SANAYİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

6.4.2015

ASO. OSB Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen istişare toplantısına katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sanayicilerin sorunlarını dinleyerek güncel ekonomik konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Düzenlenen istişare toplantısına ASO 1. OSB Müteşebbis Heyeti Üyeleri’nin yanı sıra Bölge sanayicilerimiz de yoğun ilgi gösterdi.

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRÜNDEN BÖLGEMİZE ZİYARET

6.4.2015

21.02.2015 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü’ne atanan Vehbi Konarılı Bölgemizi ziyaret etti.  

SANAYİCİYE EKONOMİ BAKANI DOPİNGİ

6.4.2015

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, ASO 1. OSB sanayicileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen programda, Türkiye ve Dünya ekonomisine ilişkin değerlendirmeler yapılırken sanayicilerimiz de yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini Bakan’a doğrudan iletebilme fırsatı buldular.

ANKARA VALİSİ’NE ZİYARET

6.4.2015

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ı ziyaret etti. Valilikte gerçekleşen ziyarete ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, Başkan Vekili Hasan Sezai Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Süreyya Özden ve Bölge Müdürü İbrahim Hakkı Alptürk katıldı.

AFRİKA BİRLİĞİ KIDEMLİ MEMURLAR HEYETİ BÖLGEMİZDE

27.3.2015

Dışişleri Bakanlığı’nın koordinasyonuyla ülkemizde bulunan Afrika Birliği Kıdemli Memurlar Heyeti, Türkiye temasları çerçevesinde Bölgemize gelerek bilgi alışverişinde bulundular. Afrika’nın 12 ülkesinin yüksek düzeyde bürokratlarından oluşan heyete Dışişleri Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan da yetkililer eşlik etti.