ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

MÜSİAD Ankara, Ankara Kalkınma Ajansı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ortaklığında ve işbirliğinde “Uluslararası Öğrenciler Akademisi 3” projesi kapsamında 20 farklı ülkeden gelen 30 kişilik öğrenci grubu ASO 1.OSB’yi ziyaret etti.

ASO 1. OSB Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, Ankara Genç MÜSİAD Başkan Vekili Hüseyin Akçin, Genç MÜSİAD Ankara Yönetimi ile Uluslararası Öğrenciler Akademisi Programında çok sayıda Uluslararası öğrenci grubu yer aldı. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bölge Müdür Yardımcısı Sunal, konuk heyete ASO 1.OSB ve Ankara sanayisi hakkında bilgiler verdi. Ankara’nın gelişen sanayi altyapısı, üretim kabiliyeti ve teknoloji odaklı bakış açısıyla Türk sanayisinde öne çıkan şehirlerden birisi olduğunu ifade eden Sunal, öğrencilerin merak ettiği soruları cevapladı.

Ankara Genç MÜSİAD Başkan Vekili Hüseyin Akçin ise yaptığı konuşmada, Genç MÜSİAD’ın faaliyetlerini ve çalışmalarını anlattı. Uluslararası Öğrenciler Akademisi Projesinin ilk adımının 4 yıl önce atıldığını belirten Akçin, “Ülkemizde eğitim gören, bugün de 40 ülkeden aramızda bulunan uluslararası öğrenci kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz ve hız kesmeden sürdüreceğimiz çalışmalar kapsamında öğrenci arkadaşlarımızla beraber ASO 1.OSB’yi ziyaret ediyoruz. Ülkemiz sanayileşme alanında her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu noktada ASO 1.OSB’nin yapmış olduğu ihracat ile ülke ekonomisine çok büyük bir katkı yaptığını biliyoruz. Öğrenci arkadaşlarımızın buradan edindikleri bilgilerin ve tecrübelerin kariyerlerinde hem kendilerini geliştirme hem de kendi ülkelerine önemli katkılarda bulunma şansına sahip olacaklar. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum ”diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bölgede yer alan Karba Otomotiv,Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi ve Lojistik Köy projesini gezen öğrenciler Ankara sanayisini yakından tanıma fırsatı buldu.