ÜRDÜN HEYETİ ASO 1.OSB'Yİ ZİYARET ETTİ.

Haşimi Ürdün Krallığı'nın Planlama Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı, Sosyal Kalkındırma Bakanlığı ve Ürdün Sanayi Odasından katılımcılardan oluşan heyet, ASO 1.OSB’yi ziyaret etti.

 ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş tarafından karşılanan heyete Bölgemiz içerisinde yer alan ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi ve Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun eğitimi uygulamaları ve Türkiye’nin sahip olduğu eğitim tecrübesi aktarılarak, Bölgemiz faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. 

  Toplantıda kısa bir konuşma yapan Başkan Niyazi Akdaş, Ürdün heyetini Bölgemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,” Mesleki eğitime ne kadar değer verdiğimizi göstermek için Bölgemizin en güzel yerine okulumuzu inşa ettik. Mesleki eğitime ne kadar yatırım yaparsanız fazlasıyla karşılığını alırsınız. Eğitim uygulamaları hakkında çok önemli tecrübelerimiz var. Bu tecrübelerimizi ülkeniz için her konuda paylaşmaya hazırız” diye konuştu.

 Bölgemizde yer alan okulların eğitim uygulamaları ve faaliyetlerini ilgiyle izleyen heyet  Bölgemizde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,Türkiye’nin eğitim alanındaki tecrübelerinden yararlanmak amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 Bölgemizde yapılan toplantının ardından konuk heyet incelemelerde bulunmak üzere ASO Teknik Koleji’ni ziyaret etti.